Przejdź do treści
8°CPowietrze: dobre Czarna Przemsza: 128 cm rośnie sobota, 24 października 2026 · imieniny: Rafała, Marcina wschód 07:20 · zachód 17:34
reklama
Sprawy w Sejmie

Pkt. 16 Sprawozdanie Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne (druki nr 3147, 3225 i 3225-A)

22.10.2026 17:36, 67. posiedzenie Sejmu, dzień 3, głosowanie nr 35

Wynik głosowania

Nieprzyjęte poprawki nr 1-3

Za głosowało 189 posłów. Wymagana zwykła większość głosów - więcej głosów za niż przeciw.

Za
189 45,0%
Przeciw
231 55,0%
Wstrzymało się
0 0,0%
Nie głosowało
40

Procenty liczone od 420 głosów za, przeciw i wstrzymujących się.

Jak głosowali posłowie związani z miastem Dąbrowa Górnicza

Za 3

Przeciw 5

Nie głosowali 1

Posłowie związani z miastem Dąbrowa Górnicza

O czym było głosowanie

Rządowy projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne

projekt rządowy, stan: uchwalony, druki nr 3147, 3225, 3225-A

projekt dotyczy podniesienia pierwszego progu podatkowego do 130 tys. zł oraz wprowadzenie 24% stawki dla dochodów powyżej 130 tys. zł do 150 tys. zł., trzecia, najwyższa stawka 32% będzie dotyczyć dochodów powyżej 150 tys. zł.

Sprawozdawca: Tomasz Kostuś

Debata w tej sprawie tego dnia

  • Tomasz KostuśKOSzanowny Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Komisja Finansów Publicznych w dniu dzisiejszym rozpatrzyła zgłoszony wniosek oraz poprawki i rekomenduje ich odrzucenie...

Jak głosowały kluby i koła

Głosy według klubów i kół poselskich w chwili głosowania
Klub lub kołoRozkład głosówPosłówZaPrzeciwWstrzymało sięNieobecni
KO1560146010
PiS1471282017
Rozwój Plus4037102
PSL-Trzecia Droga3203101
Lewica2102001
Konfederacja1616000
Centrum1511202
Polska 20501501203
niezrzeszeni72302
Demokracja Bezpośrednia43001
Razem40400
Konfederacja Korony Polskiej32001

Szczegóły głosowania

Rodzaj
głosowanie elektroniczne
Wymagana większość
zwykła większość głosów

Wyniki imienne w PDF (Sejm RP) (otwiera się w nowej karcie)

Skąd są te dane?

Źródło: System Informacyjny Sejmu, stan danych: 24.10.2026 20:05; głosowanie pobrane: 22.10.2026 18:05